Ogłoszenia

Informacja dla Gospodarstw Rolnych na terenie powiatu radomskiego oraz miasta Radom

W związku ze zbliżającym się dniem wolnym od pracy 01.05.2020 Państwowy Instytut Weterynaryjny - Państwowy Instytut Badawczy w Puławach informuję, iż próby do badań w kierunku Afrykańskiego Pomoru Świń wpłyną do godziny 9.00 dnia 29.04.2020 r. zostaną przebadane przed świętami.

Diagnostyka prób przyjmowanych w dniu 29.04.2020 r. w późniejszych godzinach oraz w dniu 30.04.2020 r. będzie kontynuowana od dnia 04.05.2020 r.

W związku z powyższym proszę o poprawne zaplanowanie przemieszczeń świn do rzeźni oraz gospodarstw gdy wymagane jest pobranie krwi.

odstep

Radom, dnia 18.03.2020 r.

Zaproszenie ofertowe 1/2020 Dla zamówienia publicznego o wartości nieprzekraczającej równowartości 14.000 euro Na zakup dwóch kontenerów chłodni  dla Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Radomiu

Zaproszenie ofertowe 1/2020

Załącznik nr 1a

Załącznik nr 2

Klauzula informacyjna

UWAGA

KOMUNIKAT POWIATOWEGO LEKARZA WETERYNARII W RADOMIU

W związku z bardzo dynamiczną sytuacją, związaną z epidemią koronawirusa SARS-Cov-2 oraz wprowadzonym stanem zagrożenia epidemiologicznego na terytorium kraju, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Radomiu zdecydował o ograniczeniu dostępu do budynku Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Radomiu dla interesantów. 

Jest to sytuacja wyjątkowa, z którą nasze państwo, ale i cały świat jeszcze nigdy nie miał do czynienia, dlatego proszę Państwa, o zrozumienie powagi chwili, apelujemy jednocześnie o nieprzychodzenie osobiste do budynku Inspektoratu Weterynarii w Radomiu od wtorku, 17 marca br. do odwołania.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Radomiu, informuje, że:

  • Inspektorat Weterynariibędzie pracuje w niepełnej obsadzie i realizuje tylko najpilniejsze sprawy urzędowe, oraz zaplanowane zadania.

W sprawach bieżących, pilnych, niecierpiących zwłoki, w przypadkach losowych prosimy o:

  • wcześniejszy kontakt telefoniczny z odpowiednim Wydziałem – spis numerów telefonów będą wywieszone przed wejściem głównym do budynku Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Radomiu. Dane teleadresowe i adresy poczty e-mail stronie internetowej  www.piw.radom.pl ,tel. (0-48) 3627849
  • nadsyłanie wszelkich pism urzędowych za pomocą systemu e-administracji (ePUAP), adres email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub wrzucanie ich do specjalnej urny w budynku Inspektoratu Weterynarii (ul. Warzywna 20),
  • w sprawach już zarejestrowanych, pisma i decyzje administracyjne będą wysłane tradycyjną pocztą na podane adresy korespondencyjne,
  • wszelkie niezbędne informacje oraz odpowiedzi na zapytania w danej sprawie można otrzymać za pomocą poczty elektronicznej lub telefonicznie.

Zachęcamy do śledzenia wiarygodnych informacji, przede wszystkim komunikatów, publikowanych przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Wojewody Mazowieckiego i służb im podległych.

KOMUNIKAT POWIATOWEGO LEKARZA WETERYNARII W RADOMIU

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Radomiu informuje, że w dniu 17 lutego 2020 r. została opublikowana w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej Decyzja wykonawcza Komisji (UE) 2020/220 z dnia 17.02.2020 r. zmieniająca załącznik do decyzji wykonawczej 2014/709/UE w sprawie środków kontroli w zakresie zdrowia zwierząt w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń w niektórych państwach członkowskich, zgodnie, z którą zmieniono zasięg obszarów objętych restrykcjami, w tym:  

1. do obszaru objętego ograniczeniami (część II załącznika do decyzji – (,,strefa czerwona”) zostały włączone:

gminy Jastrzębia, Jedlnia Letnisko, Gózd, Pionki i miasto Pionki,

gminy Zakrzew, Zakrzew, Jedlińsk, Przytyk

część gminy Wolanów położonej na północ

wyznaczonej przez drogę nr 12 w powiecie radomskim

gmina Skaryszew i część gminy Iłża położona na wschód od linii

wyznaczonej przez drogę nr 9 w powiecie radomskim 

2. do obszaru ochronnego (część I załącznika do decyzji – ,,strefa żółta”) należą pozostałe gminy powiatu radomskiego czyli:

część gminy Wolanów położonej na południe

wyznaczonej przez drogę nr 12 w powiecie radomskim

gminy Kowala, Wierzbica,

Miasto Radom powiat grodzki oraz

część gminy Iłża położona na zachód od linii wyznaczonej

od drogi nr 9 w powiecie radomskim

mapa asf.jpg 

Mapa obrazująca nowe obszary  jest dostępna poniżej:

mapa-pogladowa-asf.jpg

odstep04.02.2020 Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Radomiu w sprawie Skaryszewskiego Jarmarku Końskiego WSTĘPY 2020_pismo_WSTĘPY 2018-1.jpg