Ogłoszenia

odstep

gidf-1628840598.jpg

Afrykański Pomór Świń (ASF) to śmiertelna choroba dotykająca świnie domowe i dziki, na którą nie szczepionki ani lekarstwa. Chociaż ASF nie jest groźny dla ludzi, może poważnie zaszkodzić hodowli świń. Wybuch ognisk ASF stanowią poważne zagrożenie dla hodowli świń. Wspólnie, poprzez wykrywanie, zapobieganie i zgłaszanie, możemy powstrzymać jego rozprzestrzenianie się i chronić nasze świnie. 


Materiały informacyjne:

Infografika

Przesłanka Kampanii

 

odstep

Komunikat Wścieklizna

odstep

Rozporządzenie nr 15 Wojewoda Mazowiecki z dnia 21 maja 2021 r. w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie województwa mazowieckiego

akt-1.jpg

akt-2.jpg

odstep

Radom, dnia 26.01.2021 r.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Radomiu informuje, iż z dniem 01.01.2021 r. ARiMR wprowadził zmiany w składaniu papierowych formularzy zgłoszeń zwierzęcych i jednocześnie zachęca posiadaczy zwierząt do korzystania z Portalu IRZ plus.

Zgłoszeń przemieszczeń zwierząt gospodarskich oznakowanych należy dokonywać na formularzach jednopodpisowych (podpisanych przez nabywającego lub zbywającego).

W przypadku posiadania druków dwupodpisowych (na których jest możliwość złożenia podpisu zarówno przez nabywającego jak i przez zbywającego) należy pamiętać, aby taki druk był podpisany tylko przez jednego z posiadaczy – albo tylko przez nabywającego, albo tylko przez zbywającego.

Obowiązujące formularze dotyczące identyfikacji i rejestracji zwierząt znajdują się na stronie internetowej Agencji w zakładce: „Identyfikacja i Rejestracja Zwierząt”  https://www.arimr.gov.pl/identyfikacja-i-rejestracja-zwierzat/formularze-dotyczace-identyfikacji-i-rejestracji-zwierzat-gospodarskich.html

W związku z powyższym zachęcamy do korzystania z Portalu IRZ plus, który umożliwia posiadaczom zwierząt gospodarskich oznakowanych dokonanie zgłoszeń zwierzęcych w imieniu własnej siedziby stada oraz przegląd informacji wprowadzonych bezpośrednio do systemu informatycznego ARiMR, w którym prowadzony jest rejestr zwierząt gospodarskich oznakowanych. Dzięki aplikacji można szybko i wygodnie wypełnić obowiązki ustawowe IRZ, bez konieczności wychodzenia z domu (przychodzenia do BP).

image001.jpgimage002.jpg

 

odstep25.11.2020 Ogłoszenie Powiatowego Lekarza Weterynarii w Radomiu w sprawie wyznaczania do wykonywania czynności urzędowych w roku 2021

Wyznaczenia new 2021.jpg

Załącznik:

Zał. 1 ZGŁOSZENIE WSTĘPNEJ GOTOWOŚCI

Wnioski należy składać w sekretariacie Powiatowego Inspektoratu w Radomiu do dnia 11.12.2020 r.