Ogłoszenia

odstep

Komunikat Wścieklizna

odstep

Rozporządzenie nr 15 Wojewoda Mazowiecki z dnia 21 maja 2021 r. w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie województwa mazowieckiego

akt-1.jpg

akt-2.jpg

odstep

Radom, dnia 26.01.2021 r.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Radomiu informuje, iż z dniem 01.01.2021 r. ARiMR wprowadził zmiany w składaniu papierowych formularzy zgłoszeń zwierzęcych i jednocześnie zachęca posiadaczy zwierząt do korzystania z Portalu IRZ plus.

Zgłoszeń przemieszczeń zwierząt gospodarskich oznakowanych należy dokonywać na formularzach jednopodpisowych (podpisanych przez nabywającego lub zbywającego).

W przypadku posiadania druków dwupodpisowych (na których jest możliwość złożenia podpisu zarówno przez nabywającego jak i przez zbywającego) należy pamiętać, aby taki druk był podpisany tylko przez jednego z posiadaczy – albo tylko przez nabywającego, albo tylko przez zbywającego.

Obowiązujące formularze dotyczące identyfikacji i rejestracji zwierząt znajdują się na stronie internetowej Agencji w zakładce: „Identyfikacja i Rejestracja Zwierząt”  https://www.arimr.gov.pl/identyfikacja-i-rejestracja-zwierzat/formularze-dotyczace-identyfikacji-i-rejestracji-zwierzat-gospodarskich.html

W związku z powyższym zachęcamy do korzystania z Portalu IRZ plus, który umożliwia posiadaczom zwierząt gospodarskich oznakowanych dokonanie zgłoszeń zwierzęcych w imieniu własnej siedziby stada oraz przegląd informacji wprowadzonych bezpośrednio do systemu informatycznego ARiMR, w którym prowadzony jest rejestr zwierząt gospodarskich oznakowanych. Dzięki aplikacji można szybko i wygodnie wypełnić obowiązki ustawowe IRZ, bez konieczności wychodzenia z domu (przychodzenia do BP).

image001.jpgimage002.jpg

 

odstep25.11.2020 Ogłoszenie Powiatowego Lekarza Weterynarii w Radomiu w sprawie wyznaczania do wykonywania czynności urzędowych w roku 2021

Wyznaczenia new 2021.jpg

Załącznik:

Zał. 1 ZGŁOSZENIE WSTĘPNEJ GOTOWOŚCI

Wnioski należy składać w sekretariacie Powiatowego Inspektoratu w Radomiu do dnia 11.12.2020 r.

UWAGA

KOMUNIKAT POWIATOWEGO LEKARZA WETERYNARII W RADOMIU

W związku z bardzo dynamiczną sytuacją, związaną z epidemią koronawirusa SARS-Cov-2 oraz wprowadzonym stanem zagrożenia epidemiologicznego na terytorium kraju, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Radomiu zdecydował o ograniczeniu dostępu do budynku Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Radomiu dla interesantów. 

Jest to sytuacja wyjątkowa, z którą nasze państwo, ale i cały świat jeszcze nigdy nie miał do czynienia, dlatego proszę Państwa, o zrozumienie powagi chwili, apelujemy jednocześnie o nieprzychodzenie osobiste do budynku Inspektoratu Weterynarii w Radomiu od wtorku, 17 marca br. do odwołania.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Radomiu, informuje, że:

  • Inspektorat Weterynariibędzie pracuje w niepełnej obsadzie i realizuje tylko najpilniejsze sprawy urzędowe, oraz zaplanowane zadania.

W sprawach bieżących, pilnych, niecierpiących zwłoki, w przypadkach losowych prosimy o:

  • wcześniejszy kontakt telefoniczny z odpowiednim Wydziałem – spis numerów telefonów będą wywieszone przed wejściem głównym do budynku Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Radomiu. Dane teleadresowe i adresy poczty e-mail stronie internetowej  www.piw.radom.pl ,tel. (0-48) 3627849
  • nadsyłanie wszelkich pism urzędowych za pomocą systemu e-administracji (ePUAP), adres email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub wrzucanie ich do specjalnej urny w budynku Inspektoratu Weterynarii (ul. Warzywna 20),
  • w sprawach już zarejestrowanych, pisma i decyzje administracyjne będą wysłane tradycyjną pocztą na podane adresy korespondencyjne,
  • wszelkie niezbędne informacje oraz odpowiedzi na zapytania w danej sprawie można otrzymać za pomocą poczty elektronicznej lub telefonicznie.

Zachęcamy do śledzenia wiarygodnych informacji, przede wszystkim komunikatów, publikowanych przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Wojewody Mazowieckiego i służb im podległych.